Sahip Olduğum Otomobiller Serisi 
FIAT BRAVO 1.6 MJ
06 KB 1721
Orijinal Model: Norev

Ölçek : 1/43
Başlama: 29 Ağustos 2016
  Bitirme: 02 Eylül 2016  

Sayfa 1 / 1

2014 yılından beri kullanmakta olduğum 2008 yapımı arabanın modelidir.

 
Modelin ilk hali. Bu modelden iki tane almıştım, iyi ki de almışım çünkü ikisi de Norev ürünü olmasına rağmen gerçeğe uygunluk açısından bir hayli fark vardı. Mavi olan piyasa ürünü, gri olan ise Fiat logolu kutuda olan modeldi. İlk başta, camlardaki siyah boyamalar gride yoktu.


Sonra, tekerlek farkları... Jant boyutları aynı olmasına rağmen, grinin lastikleri küçük ve iç detayı yoktu, lastiğin tekerlek arkasına dönerek görünümü körlemesi şeklinde yapılmıştı. Benim arabam gri olduğu için gri gövde ile mavinin doğru parçalarını beraber kullanma yoluna gittim.


Avrupalı üretici olan Norev'in, iç detayda basite kaçması hoşuma gitmedi. Bu serideki  uzakdoğu menşeli olan modellerde koltuklar, vites kolu, orta konsol hep ayrılabiliyor ve ayrı oldukları için rahatça üstünde işlem yapılabiliyordu. Bu modelde taban, koltuklar, orta konsol, vites kolu tek parça olarak basılmıştı. Koltukları boyamak istedim, maske uygulama imkanı olmadı. Dolayısı ile koltuk renklendirmesi için kağıt peçeteye siyah üstüne toz gri boya uyguladım, buradan parçalar keserek koltuklara yapıştırma metodunu seçtim.


 
Koltukların kaplama uygulanmış hali.Göğüslüğü Bare Metal Foil ve maske bantları ile kaplayıp cephesini griye boyadım.Göğüslükteki diğer boyaları da boyadım. Aynaları da kromlu yapışkan banttan kesip yerlerine yapıştırdım.


Orta konsoldaki gerekli kısmı da maskeleme imkanı olmadığı için mecburen fırça ile boyadım.Arka cam ve silecekteki kedi stickerimi de bilgisayarda hazırlayıp yerine yapıştırdım.


Köpekbalığı yüzgeç antenini sıfırdan yaptım. Aynaları, üçüncü fren lambasını, sis ve geri vites lambalarını boyadım.Modeli topladım. Bitmiş modelin fotoğrafları...


Gerçek otomobilin resimleri...
.....