Sahip Olduğum Otomobiller Serisi 
FIAT TEMPRA 2.0 ie
06 LLF 12
Orijinal Model: Norev

Ölçek : 1/43
Başlama: 07 Ağustos 2016
  Bitirme: 20 Ağustos  2016  

Sayfa 1 / 1

1998-2006 arası  kullandığım  1993  yapımı arabanın modelidir.


 
Modelin ilk hali. 


Modeli dağıttım.  Boyaları boya sökücü ile kaldırdım.Gövdeyi tamamen temizledim.

 
Arabam 2 litre olduğu için arkada spoiler vardı. Bu modele de eklemek gerekti. 1 mm pirinç levhadan kabasını kesip uçlarını kıvırdım.
Yerine alıştırma için bükümler yaptım.Spoiler hatlarını alıştırıp parçanın hatlarını eğe ile yumuşattım.
Spoilerin ortasında bir dikme ayak vardı. Yapıştırmadan daha güvenilir olması için bu ayağı mekanik olarak da tutması için düşündüm. Bunun için bagaj kapağına bir delik deldim. Uygun boy bir tel kesip deliğe soktum.


Spoilerin alt yüzünü markör ile boyayıp parçayı gövdede hizayarak pimin izini spoilerdeki boyaya çıkardım ve buradan delik deldim.
Pimi delikten geçirerek spoilere lehimledim.Lehimden sonra pimin taşan kısmını kestim. Spoiler tamamlandı.


Spoilerin yerine konulmuş görüntüleri.Gövdeyi ve spoileri boyadım (Fi 429 Gece mavisi)Kapı içlerini boyamak için maske olarak Bare Metal Foil kullandım. Normal maske bandı bu kavislere yapışmazdı.Kapı içlerini boyadım, ana kat boyadan sonra koyu tonla uzaktan tozlama yaparak hafif desen verdim. Sonra maskeyi söktüm.Koltukları da kapılardan farklı tonda ama aynı prensiple boyadım.


Mat siyahları boyamak için gövdeyi parafilm ile maskeledim.Mat siyahları boyadım ve maskeyi söktüm.Spoilerin arkasına 3. stop lambasını boyadım. Aynaların içlerine krom banttan parça kesip yapıştırdım.Bitmiş modelin fotoğrafları...


Gerçek otomobilin resmi........