İLK MODELLERİM

Bu 1973 te yaptığım ilk model. Şasi kontrplaktan, gövde kartondan idi. Ama koltukları kumaş kaplanmıştı...

Boyaması da kolay olmuştu--- Suluboya ile!!!
İkinci modelime ait hiç fotoğraf kalmamış. Takriben 1/15 civarında Murat 124 modeli idi ve tamamen kontrplaktan yapılmıştı. Ama kontrplağı şekillendirmede pek başarılı olamamıştım. Onun için tekrar karton gövdeye döndüm ve yandaki bu modeli yaptım.
Bu modelin boyası selülozik oto boyası idi, süspansiyonları da koyduğum tükenmez kalem yayları sayesinde çalışıyordu...
Aynı arabanın arkadan görünüşü. Bunu 1975 yılında yapmıştım.

Stop lambaları için sigara yaldızına topluiğne ile desen çizip üstüne seloteyp yapıştırıyor ve gazlı kalem ile renklendiriyordum.

Bu arabanın göğüslük paneli ve orta konsolu suni deri, koltukları kumaş kaplı idi.
Yine kartondan bir başka model, 1976 yapımı. Detaylama eskilerden çok daha iyi idi. 1976 da yapmama rağmen nedense bu arabanın şeklini hala severim.
Bu da 1977 de yaptığım ikinci teneke modelim. İlkine ait fotoğraflar yok, ama 1975 te yaptığım karton arabanın hemen hemen aynısı idi. Teneke çalışmasını denemiştim ve gayet başarılı olmuştu. Oradan aldığım cesaretle boyutu büyüttüm ve 1/10 mertebesindeki bu modeli yaptım.
Far reflektörleri küp flaşlardan çıkma, önleri desen çizilmiş asetat kaplı. Daha sonra bu ön panjur stilini değiştirdim. İçeride pirinç telden roll-bar var ve üzeri sünger sarılmış durumda. Tavan ve kapı içi döşemeleri yumuşak malzeme kaplı. Süspansiyon çalışıyor.
Bu model günümüze kadar gelebildi; biraz hasarlı da olsa...