Sayfa 3 / 4
 
 

01 Kasım 1999:
Şimdi sıra iç kısımda...

Tabanı mat siyaha boyadıktan sonra yaş boya üzerine açık gri kadife tozu uyguladım ve boyayı emip kirli görüntü alana kadar parmak uçlarımla baskı uyguladım.
02 Kasım 1999:
Koltukları da taban gibi yaptım.
07 Kasım 1999:
Kasa tabanı için, 1.5 mm balsa levhadan kestim ve çıta aralıklarını bıçak tersi ile kazıyarak yaptım. Eskitme için ağacı lehim havyasının ucu ile yakarak, sonra da yer yer siyah ve kahverengi boya damlatıp parmağımla yayarak yaptım.
Sağ koltuğun önüne bir takım kutusu düşündüm. Bir japon yapıştırıcının kesilmiş dibi kalınlığı hariç uygun göründü. Görünen kalınlığı bıçak ucu ile yontarak uygun hale getirdim.
Kutuyu mat yeşile boyayıp kirlettim. İçine Detail Master anahtarları koydum.
09 Kasım 1999:

Perişan iç kısmın genel görünüşü. Koyduğum malzemeler; iki ezilmiş kola kutusu (Scale Equipment), iki kaset, bir gözlük, bir adet 6'lık şişe tutucu, bir dergi ve takım kutusu.
Kontak anahtarı ve anahtarlığına yakın bakış.
Sağ koltuk detayı. Dergiyi kağıda bastım, fotoğraf kağıdına yapıştırdım ve kağıt katmanlarını bıçak ucu ile ayırıp sayfalar görüntüsü verdim. Sayfa uçlarını da okunmuşluk görüntüsü için deforme ettim.
Kasadaki hurdalar...
Pistonlar R&D Unique ürünü. Biyel kollarını gelişigüzel büktüm ve kullanılmış görünümü için üstlerini mat siyah boyadım. Biyel kollarını Gunmetal tonda boyadım.
Krank mili de R&D Unique ürünü. Tesviye sonrası Gunmetal tonda boyandı ve yatak kısımları parlatıldı.
Bu, parça kutumdan bir Chevrolet şanzımanı ve volan muhafazası. Motorla beraber basılmıştı, motoru ayırdıktan sonra volan haznesini oyarak boşalttım ve içini Gunmetal boyadıktan sonra bir saat dişlisini frezeli mil olarak yerleştirdim.
17 Kasım 1999:
Aklıma daha ileri bir fikir geldi: Açılan kapıda kapı iç döşemesi olmayabilirdi. İnternette bu aracın sac iç görünümünü araştırdım. Popüler bir araç olduğu için toplayanlar sağolsunlar epey fotoğraf koymuşlardı. Fotoğraflara göre iç paneli katmanlar halinde planlayıp kestim ve birbiri üstüne yapıştırdım.
18 Kasım 1999:
Paneli boyadım ve sıfırdan yaptığım kapı ve cam kollarını taktım.
Camı asetat levhadan kestim. Altındaki çelik tutucuyu boya ile yaptım. Yarı açık durumda kapıya yapıştırdım.
19 Kasım 1999:
İç paneli yerine yapıştırdım. Sonra telefon telinden şekillendirdiğim kapı fitilini de epoksi ile yapıştırdım. İnce bir telin üstüne bir damla japon koyarak yaptığım iç kilit düğmesini de yerine soktum.
Kasa kafesini parça ağacı plastiklerinden birleştirerek yaptım. Örgü ise alçıpan sıva filesinden...
............