Başlama: 20 Nisan 2001
Bitirme: 18 Ağustos 2001

Sayfa 1 / 7


Amaç, Pt Cruiser'dan güçlü bir konsept araç üretmekti. Her şeyiyle Mopar olmasını istedim, o yüzden güç ünitesi olarak Viper motoru kullandım. Kaputun altına sığmayacağı için, ortadan motorlu bir tasarım düşündüm. Bu durum, şanzıman ve diferansiyelin beraber (transaxle) olmasını gerektirdiği için onu da şasi ile beraber Prowler kitinden kullandım.
Bu canavara bir de isim vermem gerekiyordu; Pt CRUNCHER dedim...

 
 

20 Nisan 2001:
Öncelikle motor ve transaxle'daki "fazla" kısımları kestim.
26 Nisan 2001:
Prowler'ın öne daralarak giden şasisini plastik levhalardan yaptığım parçalarla düzledim. Karter için tabanda bir oyuk yaptım.
Sıra gövdeye geldi. Tavan bitişini fastback tip düşündüm, elde olan parçalara bakınca New Beetle'ın tavanının gayet uyumlu olduğunu gördüm. Cruiser'ın tavanını kesip VW'inkini oturttum.
Ancak, Cruiser'ın dingil arası Prowler'ınkinden 10 mm kadar daha kısa idi. Şasiyi kısaltmak, motoru sığdırmayı imkansız hale getiriyordu, bu sebeple tek çözüm gövdeyi uzatmaktı. Bu daha sonra yapılacak.
Görünüş çalışmaları sırasında, Viper'ın önünün Cruiser'a uyabileceğini gördüm ve önünü kestim.
Deneme-yanılmalarla, her iki parçayı da birbirine alışacak şekilde kestim.
Parçaları birbirine alıştırmak için zımpara ile devam ettim.
Farlar ve çamurlukların nasıl birleşebileceğine karar vermek için deneme montajı.
Ara boşluğu doldurmak için en iyi çözüm Viper'ın kaputundan geldi. Farlar ile birleşen kısımdan parçalar kesip araya koydum. Henüz macun yapmadım, çünkü son genişlik şasi ve tekerlekler birleştiği zaman belli olacaktı.
Motoru geçici olarak yerine koydum ve egzoz borularını 2 mm çaplı lehim tellerinden kıvırdım.
Susturucu için Prowler'ı kullandım. Yatay olarak konumlandırılıp iki çıkışı olacak.
Egzoz uçlarını pirinç borulardan kesip japon ile lehim teline yapıştırdım. Komple egzozu da birbirine japon ile yapıştırdım.