Page 2 of 3


28 Ekim 2001:

Kabinin dış panelinin orta kısmını plastik levhadan hazırladım ve kenarları polyester macun ile doldurdum. Bu resim macun öncesini gösteriyor.

Uygulama sonrası macun pisliği :) 
İlk zımpara sonrası görünüm. Tekerlek arka kısmı çok kaba göründüğü için yukarı eğimle kesmek üzere çizdim.
21 Kasım 2001:

Arka lambalar için yuvaların oyulmasını Dremel ile yaptım ve lambaya uyum için kenarlara polyester macun uyguladım. Macun lambaya yapışmasın diye lamba camını önceden Humbrol Maskol ile kapladım.

Lamba çıkmış ve zımparalanmış görünüm. Çamurluğun gövdeye birleşen üst hattındaki yamukluk düzeltilecek.
Yukarıda belirtilen yamukluğu düzeltme macunlaması. Aynı zamanda arka camdan ve tampondan kalan boşlukların plastik ve macun ile doldurulması.
Kabin tabanı. Şasi kolları tabana girdiği için bunları gizleyecek açılı paneller yaptım. Ayrıca, motorun arka kısmı için motor bölme sacında yer açtım.
Yan panelleri de bu tabana uygun hale getirdim ve arka kapıdan kalan kısımları traşlayıp macun ile doldurdum.
Arka tampon için parça kutumdan bir tampon buldum ve arkaya uygun kavis verdim. Arka panelde bu tampon için delikler deldim.
İlk astar. Daha macun ve zımpara işi olacak.
Tenteyi koymak için iç kısmına topluiğneleri ısıtarak gömdüm ve üstüne japon uyguladım.
Kabindeki karşılık deliklerini deldim.
Kasa tabanı için gerçek ahşap kullandım. Renk için Pinotex uyguladım.
Arabayı metalik koyu yeşile boyadım. Kasa demirlerini pirinç telden yapıp üstünü Bare Metal Foil ile kapladım. Arka lamba zeminlerine de Bare Metal Foil uyguladım.
Tekrar kasaya dönerek; boyası kurumuş ahşapları kestim ve yapışkanlı etiket kağıdına yapıştırdım. Sonra eski bir kartvizitten kestiğim şablonu da alttan buna yapıştırdım ve ahşap birleşimi bu kontürde kestim. Ahşap lifleri daha belirgin olsun diye yüzeyden biraz zımparaladım ve bir kat daha renkli koruyucu sürdüm. Böylece ahşap lifleri daha belirgin oldu.
Ön göğüslük ve yan panelleri boyadım. Taban halısını yapışkanlı kadife folyodan yaptım.
Şasi kitin far bloku ile çakıştığından, farları gruptan bağımsız olarak ayırdım.
Far camlarını içeriden Testors Clear Parts Cement ile yerine yapıştırdım. Sonra da reflektörleri aynı şekilde yapıştırdım.
Motoru yerine yapıştırdım.