ÖLÇEK
İMALATÇI
Kit No.
YAPIM
1 / 25
Monogram
2957
STANDART
.
Bu kit, detay ve kalıpları itibarı ile güzel bir kit. Yapımda ek olarak sadece (sadece ddiyorum ama uygulaması ızdırap dolu saatler aldı) Bare Metal Foil uygulaması bulunmakta. Aşağıda, Eylül 2002 ayında yapılan montaj resimler bulunmakta:

Yapımın ilk adımları, şasi toplanması.
Arka dingilin pütürlü boyası istemeden oldu. Sabah işe gitmeden önce sallanmamış bir sprey kutusundan böyle boya çıktı, görüntü hoşuma gittiği için olduğu gibi bıraktım.

Motorun toplanıp yerine konmuş resmi. Yapacaklara uyarı olsun; yapım talimatında sağ ve sol eksoz manifold no. ları ters verilmiş. 
Yürüyen şasi...
Ön göğüs panelinde bazı çökmeler vardı, oralara macun ve zımpara uyguladım.
Kapı içlerine Bare Metal Foil uyguladığım sürede herhalde gerçeğini de monte edebilirdim! :) 
İç kısım görünüşü.
...ve üstten bir iç görünüş. Her taraf kromaj!
Hoparlör ızgarasına siyah yıkama uyguladım.
Kaputtaki Bare Metal Foil uygulaması.
Boyanmış göstergeleri  sevmedim, bilgisayarda hazırlayıp bastım ve yerine yapıştırdım. Her yerde olduğu gibi buralar da Bare Metal Foil kaplandı.

Gövde yazılarında Bare Metal Foil uygulamamın ilk seferi. Yazılar ile aynı yükseklikte bir şeridi yazıların üstüne yapıştırdım ve gövde rengine boyadım. Sonra bir kürdan ucu ile yazı çıkıntılarından geçerek boyayı kazıdım ve alttaki metali açığa çıkardım.

BİR İPUCU:
Ucunda boya olan bir kürdan ucunun çıplak uçtan daha iyi boya kazıdığını bilmeden keşfettim :)  
Yazıların son görünümü... Beğendim!
İç kısım bitmiş hali.
Bare Metal Foil uygulamaları sırasında çektiğim bazı resimler.
Ön ızgaraya siyah yıkama uyguladım, far aralarını gövde renginde boyadım.
Arka tarafta da ön ile aynı uygulamayı yaptım.
Anında unutkanlığa bir örnek!!! Daha 5 dakika önce iç kısım tabanını mat siyaha boyamayı düşünüyordum. Bunu unutup iç kısmı şasiye yapıştırdım ve sonuç resimde :(
Sonra bin güçlükle yapıştırdığımı geri söktüm. Geri sökerken, aynen takarken olduğu gibi motor ve aksesuarlarının tekerlek arasına yerleşebilmesi için gereken şasi esnetmeyi uygulamak gerekti. Siyaha boyandıktan sonra geri takarken aynı işlem bir daha... Yani bu zor işi toplamda 3 kere yapmış oldum...


Ve sonunda Cadillac tüm ihtişamı ile seyahate hazır :)