Yapım Zamanı:
30 Mart 1999 -
30 Haziran 1999
SIFIRDAN YAPIM  STREET  ROD
2. BÖLÜM
.ŞASİ VE ÖN SÜSPANSİYON
Orta kısım çapraz traversleri imalatı. 0,20 mm pirinç levhadan kesip bükerek hazırladım.
.

İki tarafı, orta parça ile birleştirdim. 
Yan ve orta parçaları lehim ile birleştirdim. Bu işlem için önce yüzeylerde birbirine denk gelecek yerleri ön lehim yaptım, sonra havya ucu ile ısıtıp bastırarak aradaki lehimin eriyip yüzeyleri yapıştırmasını sağladım. Bu işlem için kullanılacak havyanın en az 100W güçte olması gerek. 
Öndeki motor traversini 0,30 mm galvaniz sacdan kesip şekillendirdim.
..
Arka traversin de eklenmesiyle şasinin kabası ortaya çıktı. Daha önce çapraz traverste kullandığım orta parçayı sökmek zorunda kaldım çünkü motor çok önde kalıyordu.
Çapraz traversin arkasına gelecek olan, arka makasların da bağlanacağı travers. Şaft hareketine olanak sağlamak için alt tarafı kavislidir.
Üstteki traversin yerine lehimlenmiş hali. Motor kulaklarını da yerine lehimledim. Söktüğüm orta kısım yerine bir boru lehimledim.
Solda, ön süspansiyonun üst braketi. Yay ve amortisörün üstü buraya basacak. Yay yuvasını erkek-dişi kalıp yaptıktan sonra çekiçle vurarak oluşturdum. Sağ tarafta şasiye bağlanmış hali.
..
Ön tarafın alttan görünüşü. Alt salıncak bağlanma yerlerine çubuklar ile takviye yaptım.
Yay ve amortisörler olmadan ön tarafın görünüşü. Daha önce Y-şeklinde olan salıncakları son şekline soktum, uçlarına pim lehimledim. Traversteki kulakçıkları aralayıp salıncağı yerleştirdikten sonra kulakları geri kapattım.
Yay ve amortisör öncesi çalışma kontrolü.
Ön amortisörlerin alt kısmını pirinç çubuğu işleyerek, üst tarafını ise pirinç borudan yaptım. En üste, bir çiviyi baş altından 2 mm den kesip borunun üstüne ters olarak lehimledim.
Ön süspansiyonun bağlanmış hali. Üstteki beyaz plastik, geçici olarak somun görevi görmekte.
Ön süspansiyonun denemesi.