BMC TM-140 Kamyon
(Selvi Boylum Al Yazmalım)

Ölçek : 1/24
Başlama: 12 Aralık 2007
Bitirme: 04 Mayıs 2016  

Sayfa 4 / 9

 
27 Mart 2016:
Arka lambaların bağlantı çubuklarını da uçlarını deldiğim pirinç telden yapıp şasiye lehimledim.Arka dingil üstündeki el fren mekanizmasını da pirinç çubuk ve levhalardan yapıp dingile epoksi ile yapıştırdım.Şaftın imalatı. Pirinç boruların uçlarını Dremel ile yarıp açarak kardan mafsal uçlarını oluşturdum. Mafsal istavrozu için iki parça 0.8 mm çaplı teli birbirine lehimledim. En soldaki parça diferansiyele girecek olan kısım. Kayar mafsal için borunun içine pirinç çubuk lehimledim.Şaftın arka kısmı montajlı halde.Şaftın diğer kısmını da yapıp birbirine bağladım. Askı rulmanı için bir somunun köşelerini taşlayarak yuvarladım, pirinç bir U-parçasına lehimledim.Şaftın şasiye geçici olarak bağlanmış hali
28 Mart 2016:
Kebin birleştirilmesine yan taraflar ile başladım.
29 Mart 2016:
Çamurlukları da lehimledim.30 Mart 2016:
Kalorifer üfleme hortumları için M2 vidayı büküp başını kestim, bir ucunu taşlayıp incelttim. Bu uç, gövdedeki çıkış boğazlarına deldiğim deliklere girecek.Hortumları gövdeye oturttum, gövdeye yerinde montajlı durumda iken japon ile yapıştırdım.Koltukların oturacağı kaideleri pirinç levhadan büküp yerlerine lehimledim.31 Mart 2016:
Egzoz borusu asma kelepçesini de pirinç levhadan yapıp şasiye lehimledim.01 Nisan 2016:
Kebin sırtını ve tavanını yerlerine lehimledim.
02 Nisan 2016:
El freni halatlarını deliklerine geçirerek şasiye ve arka dingile epoksi ile yapıştırdım.Radyatör ızgarası çerçevesini ön tarafa epoksi ile yapıştırdım.Kebi geçici olarak şasiye bağladım, ön tamponu şasiye epoksi ile yapıştırdım.Stepne taşıma profillerini de pirinç köşebentten yaptım ve epoksi ile şasiye yapıştırdım.


.......................................