CORVETTE GRAND SPORT

Corvette savrulduğu için yana yatmış durumda olmalıydı. Bunun için süspansiyonda gerekli tadilatı yaptım. Sağdaki elemanları kısaltıp soldakileri uzatarak 3 derece civarında bir yatış verdim.. Altta, ön ve arka süspansiyonu görüyorsunuz. Lastikleri daha sonra zımpara ile eskittim.
front suspension..Rear suspension

Önce motoru oluşturdum. Bu araçta kitten çıkan yatay karbüratörlü motorun değil de, ilk L-88 tipi düşey karbüratörlü motorun kullanıldığını öğrendim, ve motoru L-88'e çevirdim. Altta orijinal motor ve modeli görülmekte...
real engine

Şimdi sıra gövde tadilatına gelmişti. Önce kesilecek yerleri işaretledim ve üçgen şeklinde boşaltıp araya plastik levha koydum. Ama esnemelerden dolayı ek yerini macunla kaybetmek mümkün olmadı. Dolayısı ile tüm bagajı kesip yerine komple plastik levha oturttum.
Arka roll-bar görevi gören kısmı da içine plastik levha yapıştırarak kalınlaştırdım ve zımpara ile hatlarını yumuşattım.
..

.. 

Kafa dayanağını balsa bloktan şekillendirip üstünü çelik macun kapladım ve zımpara ile son şeklini verdim.
..  .. 

Sağ ön çamurluktaki 2 adet deliği macunla kapatıp bu araçtaki gibi 3 tane olacak şekilde yeni delikler deldim. Kafalığı ve plastikten kıvırdığım depo kapak siperini de yerine yapıştırdıktan sonra ilk astarı attım.
.. 

Daha sonra gövdeyi boyadım. Önceki sayfada anlattığım gibi bu tonu bulmam haftalar aldı...

Pilot için Fujimi'nin yarışçı kitinden figür kullandım. Haliyle istediğim pozisyonda olmadığı için kesip geçici montajlarla tam uzuv açılarını yakaladıktan sonra son yapıştırmayı yaptım. Ellerin içleri dolu idi, direksiyon geçebilmesi için avuç içlerini oydum. Sonra da macun ile gerekli yerleri düzeltip boyadım.
..  .. 

..  .. 

Gösterge panelini hazırladım.
.. 

Pilotu koltuğa yerleştirdim ki, emniyet kemerini takabileyim. Kemer tokalarını kitten çıkan metal parçalardan kullandım, kemerleri de maske bandından kesip boyadım.
.. 

Sonra montajlı pilot grubunu kokpite yerleştirdim. Ön camı bu araçtakine uygun olacak şekilde asimetrik olarak traşladım ve çevresini Bare Metal Foil ile döndüm. Farların etrafına da Bare Metal Foil uyguladım.

Motoru şasiye yerleştirdim, tekerlekleri taktım ve ön tekerleklere önceden planladığım açıyı vererek sabitledim.

Çıkartmaları da bilgisayarda hazırlayıp araca yapıştırınca işlem tamamlandı. Bu resimde ön çamurluklardaki "Roger Penske Chevrolet" yazısı görünmüyor. Sarı tonda olan bu yazı, çok geçirgen çıktı ve lacivert zeminde hiç okunmadı. Onun için daha sonra bir serigraficiye gidip çıkartma kağıdı üstüne serigrafi mürekkebi ile hazırlattım ve aracın üstüne yapıştırdım.DEVAM  EDELİM........

THE TRACK
SHELBY MUSTANG GT 350 R
track
gt 350 r

İLK SAYFAYA DÖN